Web o alternativní léčbě a léčitelství

Rodinné konstelace a pohyby duše

Rodinné konstelace ukazují nevědomé postavení člověka. Často se stává, že přijde třeba žena a stěžuje si, že si jí manžel nevšímá, ale když se postaví její konstelace, tak se může ukázat, že její manžel jí vidí, ale ona se dívá někam jinam nebo spíše na někoho jiného. Nejčastěji na svojí první lásku. To samé bývá také mezi matkou a dítětem. Dítě je otočené k matce, ale tak je zase otočená ke své matce a tak to jde dál a dál. A dítě, ke kterému není maminka otočená čelem, se necítí nikdy dostatečně bezpečně, protože matka = bezpečí. V konstelacích se dá postavit skoro cokoliv vás napadne, nejčastější jsou rodiny, partneři, nemoci, traumata… Mým cílem je dostat rodinný systém do jednoty. Tím dojde k částečnému uvolnění zablokované energie a úlevě. Píšu k částečnému, protože zablokovaných energií v sobě máme hodně a na jedné konstelaci se nedá odblokovat vše najednou. Myslím, že by to člověk ani neunesl.

Konstelace probíhají alespoň v pěti lidech. Člověk, který chce postavit konstelaci mi řekne svůj problém (nemusí přede všemi) a já mu postavím konstelaci tím, že vyberu někoho za jeho matku, partnera…,podle toho, co chce řešit. Pak každý naciťuje energii, která mu přichází a já se ptám, co cítí. Vždy něco cítí a není potřeba řešit, jestli to jsou jeho pocity nebo osoby, za kterou jsem ho vybrala. Není náhoda, že stojí tam, kde stojí. I když si člověk nestaví svůj rodinný systém, tak mu to také něco dá. Vždy tam je z 50 % za sebe. Nejlepší je při konstelaci nepřemýšlet, řídit se jen pocity, ale to je někdy asi to nejtěžší. Před konstelací ale dělám krátkou meditaci, aby se lidé uvolnili a nepodléhali tolik obavám. Na začátku většinou přicházejí cizí, uzavření lidé a na konci odchází lidé uvolnění a otevření.

Lidé se díky konstelacím uvolňují, zlepšují si vztahy se svým okolím a otevírá se jim srdce. To znamená, že se člověk stává citlivějším,vnímavějším, všechno více prožívá, radost i smutek, zkrátka vše, co život nabízí.

Rodinné konstelace pořádám dle zájmu klientů, pokud má někdo zájem, tak mi napíše a já se pokusím sehnat ještě aspoň 4 lidi.Když si je klient sežene sám, pak už stačí se jen domluvit na termínu. Jsem ochotná i přijet do jiného města, max. 60 km vzdáleného od Chomutova.